Pierniczki mogą być świetną ozdobą na choinkę, ale przede wszystkim są pyszne, zarówno po upieczeniu jak i później; dobrze się przechowują.

Nie jest tajemnicą, że tradycyjny piernik i pierniczki muszą długo dojrzewać, by następnie trafić na wigilijny stół. Kiedy rozpocząć przygotowania? Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju ciasto zamierzamy przyrządzić.

Jak podaje książka kucharska – idealny czas na przygotowanie tradycyjnych pierniczków staropolskich lub piernika staropolskiego, to pierwsza połowa listopada. Ciasto musi bowiem długo leżakować, by uzyskać odpowiedni smak i aromat. Nie wszystko można jednak zorganizować idealnie, więc obowiązuje zasada - im szybciej, tym lepiej.

Jednakże, przy nadmiarze obowiązków, o świątecznych piernikach możemy zwyczajnie zapomnieć. Czy możemy je przyrządzić nieco później? Odpowiedź brzmi - tak. Istnieją przepisy na pierniki, które można upiec nawet w samą wigilię! Nadal będą chrupkie i smakowite (www.eska.pl/bydgoszcz/kiedy-zrobic-pierniczki-na-swieta-sprawdzamy-czy-to-juz-odpowiedni-czas-na-wypiek-04-12-aa-K8Hk-kDHU-pE3q.html).

Zapewne domyślacie się już, na czym będzie polegało dzisiejsze zadanie. Pod nadzorem osoby dorosłej, upiecz świąteczne pierniczki.

Wiemy, że zapach pierniczków roznoszący się po domu, będzie zachęcał do konsumpcji, ale przynajmniej jednego pierniczka zachowaj do poniedziałku, kiedy to odkryjesz kolejną kartkę z kalendarza.

Życzymy dobrej zabawy!